Periodontoloji

Zeytinburnu diş polikilinikliği olarak periodontoloji konusunda size en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz. Hemen bizi arayın, periodontoloji ve periodontoloji tedavisi hakkında daha detaylı bilgi alın.

Periodontoloji, dişi çevreleyen diş etleri diş etleri  ve doku iltihabi hastalıkları tedavisi ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Bu hastalıkları erken dönemlerde teşhis etmek kolay ve başarılı bir tedavi sonucu vermektedir. Dişeti hastalığı insanların çoğunluğunu etkileyen bir hastalık olmasına rağmen; etkisi, sonuçları ve tedavisi hakkında daha az bilgiye sahip olunan sinsice bir hastalıktır.

Dişeti hastalıklarının engellenmesi veya tedavisi; dişlerin doğal korunmasının yanında, daha rahat çiğnememek ve daha iyi sindirimin sağlanması için gibi tedavi edilmesi gerekir.

Sağlıklı bir dişeti, pembe renkli, portakal kabuğu gibi az pürüzlü bir görünümdedir. Sağlıklı diş eti genellikle fırçalarken yada yemek yerken kanamaz.

Gingivitis periodontal bu hastalığın erken dönemidir. Dişetleri bu dönemde kanamalı, kırmızı ve hacim olarak daha da büyümüştür.

Erken dönemde fazla rahatsız etmeyebilir ama tedavi edilmezse bu hastalık periodontitise hastalığına ilerleyip dişeti ve dişleri destekleyen kemikte de geri dönüşümsüz kalıcı hasar verebilir.